Софтвер

Шта су криптокоини?

Аутор: Judy Howell
Датум Стварања: 1 Јули 2021
Ажурирати Датум: 13 Може 2024
Anonim
Шта су криптокоини? - Софтвер
Шта су криптокоини? - Софтвер

Садржај

Како функционира крипто валута, где је купити и које треба узети у обзир

Криптокоини, који се такође називају крипто валута или крипто крилатица, облик су дигиталне валуте коју покреће блоцкцхаин технологија. Криптокоини немају физички еквивалент у стварном свету. Ниједан физички новац не представља вредност криптовалуте, мада су неке реплике направљене у промотивне сврхе или као средство за визуелизацију. Криптокоини су чисто дигитални.

Битцоин је најпопуларнији пример крипто валуте, али постоји још много таквих као што су Литецоин и Етхереум који су направљени да би били конкурентни или се користи на конкурентним тржиштима.

Колико крипто валута постоји?

Стотине криптовалута створено је од објављивања Битцоина 2009. године. Неке од њих покренуле су блокаду Битцоин блока као што су Битцоин Цасх и Битцоин Голд. Други користе исту технологију као Битцоин као што је Литецоин, а многи други се базирају на Етхереуму или користе свој властити јединствени програмски језик.


Као и традиционалне фијат валуте (валута која није подржана физичком робом), неке су крипто валуте вриједније и практичније од других, а већина има врло ограничену употребу. С обзиром да свако може креирати крипто валуту, вјероватно је да ће већина остати ниша, док ће само неколико популарних криптокоина постићи масовно усвајање рударством или инвестицијама и прећи у маинстреам.

Шта је најпопуларнији Цриптоцоин?

1. крипто валута по власништву, цени и употребљивости је несумњиво Битцоин. Популарност Битцоина углавном је резултат тога што је био први криптоцоин на тржишту и његов непогрешив идентитет бренда. Сви су чули за Битцоин и врло мало људи може назвати другу криптовалуту. Многе мрежне и ван мреже продавнице прихватају Битцоин, а доступан је и путем све већег броја Битцоин банкомата који се појављују у већим градовима широм света.

Главни супарници Битцоин-у укључују кованице као што су Литецоин, Етхереум, Монеро и Дасх, док мање крипто валуте попут Риппле-а и ОмисеГо-а такође имају потенцијал за веће усвајање у будућности због подршке великих финансијских институција.


Битцоин спин-офф валуте, попут Битцоин Цасх-а (БЦасх) и Битцоин Голд-а, могу да добију пуно гласноће на мрежи и њихове цене могу изгледати импресивно, али није јасно да ли ће имати икакву трајну снагу због растуће перцепције ових кованица као јефтиних имитација главног Битцоин блоцкцхаина-а.

Упркос коришћењу имена Битцоин, ове кованице су много одвојене валуте од главне, иако користе сличну технологију. Нови инвеститори често су преварени у куповини БЦасх-а, мислећи да је исто као и Битцоин када то није случај.

Како раде битцоин, Литецоин и други новчићи?

Крипто валуте користе технологију звану блоцкцхаин, која је у основи база података која садржи запис свих трансакција које су се на њој догађале. Блок венац је децентрализован, што значи да није домаћин на једној одређеној локацији и самим тим се не може лако хаковати.


Свака трансакција мора бити провјерена неколико пута прије него што је одобрена и објављена на јавном блоцкцхаину. Ова технологија отпорна на хацк један је од разлога зашто су битцоин и други новчићи постали толико популарни. Обично су невероватно сигурни.

Криптокоини су додијељени адресама новчаника на њиховим блокаторима. Адреса новчаника представљена је низом јединствених слова и бројева, а валута се може слати напријед и назад између тих адреса. Сасвим је слично слању е-поште на адресу е-поште.

Да бисте приступили новчаницима на блоцкцхаину, користите специјалну апликацију или уређај за хардверски новчаник. Ови новчаници могу да прикажу и приступе садржају новчаника иако технички не садрже ниједну валуту. Приступ изгубљеном новчанику обично се може вратити уносом низа безбедносних речи или бројева који су створени током поступка подешавања. Ако се такође изгубе ови кодови, приступ новчанику и било којим средствима повезаним са њима остаће недоступан.

Због децентрализоване природе технологије криптовалута, не постоје контакти за кориснике који могу преокренути трансакције послане на погрешну адресу или одобрити приступ новчанику ако је власник искључен. Ви сте једини одговорни за своје криптоконе.

Зашто људи воле крипто валуте?

Генерално, већина власника Битцоин-а и других кованица привлачи технологију због њених јефтинијих и бржих трансакција и великог потенцијала за улагање.

Све крипто валуте су децентрализоване, што значи да на њихову вредност, уопште, неће утицати статус земље или било какав међународни сукоб. На пример, ако би Сједињене Државе ушле у рецесију, амерички долар би вероватно опао у вредности, али Битцоин и друге крипто валуте не би нужно може утицати. То је зато што нису везани ни за једну политичку групу или географско подручје. Ова децентрализација је делимично због чега је Битцоин постао толико популаран у земљама које се финансијски муче, као што су Венецуела и Гана.

Криптокоини су такође дефлациони. То значи да су сви програмирани тако да имају постављен број кованица на својим блоцкцхаинима. Ограничена понуда природно ће довести до пораста њихове вредности јер све више људи почне да користи сваку криптоконију и мање постаје доступно. То дјелује у великој супротности с традиционалним фиат валутама гдје владе могу једноставно одлучити да штампају више новца што може с временом драматично умањити његову вриједност.

Цриптоцурренци и хакери

Упркос бројним извештајима корисника да су Битцоин изгубили од хакера, Битцоин блоцкцхаин-а и других крипто блокова никада нису били хаковани.

Инциденти о којима чујете вијести укључују хаковање напада корисника рачунар и накнадно стицање приступа новчаницама криптовалута тог корисника. Инциденти такође могу укључивати хаковање интернетског сервиса који се користио за преношење и продају криптокона.

Ове ситуације хаковања су сличне начину на који би један појединац могао да хакује рачунар другог појединца како би добио информације о пријави на банковне рачуне. Сама банка никада није била хакирана и остаје сигурно мјесто за складиштење средстава. Подаци појединца били су једноставно угрожени због недостатка сигурних података о рачуну. Многи, на пример, прескачу додатни слој сигурности као што је 2ФА или не ажурирају оперативни систем и безбедносне поставке рачунара.

Где могу да купујем и продајем битцоин, Етхереум и друге кованице?

Крипто валуте можете купити или продати за готовину са специјалних банкомата или путем интернета. Најлакши начин користи услугу као што су Цоинбасе или ЦоинЈар.

И Цоинбасе и ЦоинЈар омогућавају стварање интернетских налога који купују или продају криптокоине. Нема потребе да се управља овим хардверским или софтверским новчаницима овим услугама, а њихов кориснички интерфејс је врло сличан ономе на веб локацији банке.

ЦоинЈар продаје само Битцоин, док Цоинбасе продаје Битцоин, Битцоин Цасх, Литецоин и Етхереум и проширује се са другим криптокоинима.

Популарно На Порталу

Гледати

Како поправити Мскмл3.длл није пронађен или недостаје грешке
Софтвер

Како поправити Мскмл3.длл није пронађен или недостаје грешке

Постоји неколико верзија Мицрософтовог КСМЛ анализатора (МСКСМЛ), али в3.0 је једина која обезбеђује датотеку мскмл3.длл. Вратите канту за отпад. Ако сумњате да сте случајно избрисали мскмл3.длл, мож...
Најчешћи начини за стицање обуке за издавање на десктопу
Интернет

Најчешћи начини за стицање обуке за издавање на десктопу

Обука за штампање на десктопу може бити формална, неформална или обука на радном месту. Бесплатне часове и вежбе пронађене на мрежи нуде флексибилно, самостално учење, док течајеви, семинари и програм...