Интернет

Превара за благајну Цраигслист-ове провјере: шта је то и како се заштитити

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 9 Април 2021
Ажурирати Датум: 14 Може 2024
Anonim
Превара за благајну Цраигслист-ове провјере: шта је то и како се заштитити - Интернет
Превара за благајну Цраигслист-ове провјере: шта је то и како се заштитити - Интернет

Садржај

Препознајте велике црвене заставе пре него што постанете жртва ове преваре

Ако тренутно продајете артикле на Цраигслисти или планирате нешто продати у будућности, желеће да знате како уочити знакове упозорења у вези са шалтерима благајне Цраигслиста, пре него што буде касно. Ево шта треба да знате и како да избегнете ову превару.

Шта је превара за благајну Цраигслиста?

Превара о чековима Цраигслисте укључује преваранта који се представља као купац. Ови преваранти желе да набаве скупе предмете од продавца Цраигслисте.


Када је у питању расправа о плаћању са продавцем ствари, преварант ће понудити да продавачу плати касом. Упркос сигурности благајничких чекова, ове врсте преваранта смислиле су како лажирати своје исплате чековима за које је касније откривено да су лажне.

Како функционира превара Благајне Благајне?

Превара који се представља као куповина контактираће продавца Цраигслист-а који је нешто продао на продају (обично артикал високих цена). Показаће интересовање за предмет који се продаје, али можда неће питати да ли је и даље доступан - сугеришући да би могао да користи скрипту.

Црвена застава бр. 1: Није локално са детаљном причом

Превара често ће продавачу објаснити да није локална - тренутно путује или је једноставно купац из окружења. Они чак могу понудити детаљну, емотивну причу о томе ко су и шта раде како би добили продорни одговор од продавца.


Будући да многи преваранти раде у иностранству, њихове поруке обично укључују правописне и граматичке грешке. Ово је врло јасан знак потенцијалне преваре.

Црвена застава бр. 2: инсистира на плаћању благајничким чеком

Затим ће преварант понудити да благајнику пошаље чек као плаћање за предмет. Често ће нагласити сигурност овог начина плаћања.

Превара ће затим продавачу објаснити како ће артикл бити преузет - можда пријатељ или компанија. Ако се ради о великим производима, продавачу могу рећи да ће добити фирму за отпрему и / или компанију која се креће да је донесе.

Црвена застава бр. 3: Преплата

Понекад је преварант понудио да плати више од тражене цене предмета. Ако добивају компанију за испоруку или компанију која се креће да преузму предмет, можда ће рећи да је додатни новац доступан у случају да је то потребно за покривање трошкова отпреме или премештања (мада би могли да направе било коју причу о томе зашто шаљете више новца него што је продавац тражио).


Сврха пружања више новца него што је продавач тражио јесте да на крају продавач назове да га врати на преварант.

У неким случајевима преварант никада неће продавачу рећи да шаље вишак уплате - благајнички чек једноставно ће стићи са "случајним" износом преплаћеног износа.

Невин и несвјестан продавац своје ће поштанске податке доставити преваранту како би могли послати благајнички чек. Многи преваранти ће чак послати поруку потврде и број за праћење пошиљке.

Пре него што чек буде достављен продавцу, предмет ће већ преузети од продавца, „пријатељ“ или „фирма која се креће“. Наравно, продавац није забринут, јер су добили потврду да је чек послан, заједно са подацима за праћење.

Црвена застава бр. 4: Детаљи о чеку се не постављају

Једном када продавац прими чек на благајни у пошти, они ће се упутити у банку да га уплате. Чек може изгледати зачуђујуће стварно необученом оку, али обично постоје знакови преваре у процесу.

Ако су име и име потписника корисника различити, то је један од разлога да будем скептичан. Исто важи и за назив који је преварант користио и име на коверти или чеку.

Иако многи преваранти користе напредну технологију штампања да би направили чекове своје благајне, неки могу бити лошијег квалитета од других. На примјер, чеку можда недостаје микроотисак, изгледа као да је штампан на обичном папиру за штампање или ивица која није назубљена.

Црвена застава бр. 5: Продавац тражи да му врати новац

Ако је извршен вишак плаћања, преварант ће обично од продавца тражити да му врати разлику након што прими и положи чек (често особи или компанији са другим именом које је дао преварант, коверта и / или чек). Продавац који није свјестан тога ће то радо учинити, причекаће да се чек очисти и за отприлике 24 сата добити новац на свом рачуну - мислећи да је посао склопљен и да је све добро.

Неколико дана или недеља касније, међутим, банка ће открити да је благајна чека била лажна, а новац је скинут са рачуна продавца. Ако продавац нема довољно средстава на свом рачуну, банка ће их и даље сматрати одговорним за повлачење лажног депозита.

Преварени продавац ће нажалост изгубити свој предмет, плаћање и, можда, додатни износ новца који је враћен преваранту због њиховог преплаћеног новца.

Како Цраигслист Цасхиер'с Цхецк Цхецкери проналазе жртве?

Преваре проналазе жртве претражујући одељак "за продају" Цраигслисте и тражећи високо означене предмете. Предмет може бити комад намештаја, сат, лаптоп или било шта друго што може бити више од неколико стотина долара - чак и аутомобили и чамци.

Преваранти воле да циљају продавце који продају скупе предмете, јер су вреднији. Што је цена на артиклу већа, то је већи ризик од циља.

Како да избегнем укључивање у ову превару?

Најсигурнији начин да избегнете жртву преваре за чекове Цраигслисте је да никад не прихватите чековни чек као плаћање за ствари које продајете на Цраигслисти. Ваша најсигурнија опклада је да увек прихватите готовину и прихватите је кад се лично сретнете да бисте им предали предмет.

Ако апсолутно морате прихватити чек за плаћање, размислите о томе да назовете банку која га је издала да утврди да је стварна пре него што је положите. Проверите да ли сте у могућности да то урадите пре него што предате предмет - у идеалном случају у време када је предмет покупљен. Такође бисте могли да размотрите добијање овереног чека који потписује власник рачуна и овери банка, што упућује на то да ималац рачуна има довољно средстава у тренутку издавања.

Ја сам већ жртва. Шта да радим?

Нажалост, кад једном постанете жртва ове врсте преваре, врло је тешко тражити одмазду преваранта и практично је немогуће добити свој новац и предмете. Пријеваре обично раде из иностранства, па чак и ако идентификујете чек благајника као лажни пре него што га положите, обавестити банку о томе неће имати много.

Међутим, можете се потрудити да пријавите Интернет превару помоћу ових званичних ресурса. Ако вам је лажни благајнички чек достављен поштом, можда бисте желели да поднесете и извештај са службом поштанске инспекције Сједињених Држава.

Како да избегнем да ме циљају због преваре благајничког рачуна за Цраигслист?

Иако не постоји гаранција да ћете успети да избегнете све преваранте Цраигслиста који покушавају да плате благајничким чековима, можете да смањите ризик од циљања тако што једноставно не наведете скупе ствари за продају на веб локацији. Добро правило палца могло би бити мање од 1.000 долара, али запамтите - то није гаранција.

Ако планирате да уврстите скупе предмете на Цраигслист, обавезно филтрирајте све потенцијалне купце који приказују било коју од горе описаних црвених застава. Уверите се да је ваш потенцијални купац локални, вољан да се лично сретне на јавном месту и спреман је да плати у готовини.

Занимљив

Чланци За Вас

ПОП поставке Виндовс Ливе Хотмаил
Интернет

ПОП поставке Виндовс Ливе Хотмаил

Виндовс Ливе Хотмаил био је Мицрософтов бесплатан веб сервис за е-пошту, осмишљен да му се путем веба може приступити са било које машине на Интернету. Мицрософт је Хотмаил прешао 2013. у Оутлоок.цом...
Најлепши паметни сатови
Живот

Најлепши паметни сатови

За све намере и сврхе, паметни сат какав знамо је још увек релативно нов на сцени мобилних технологија. Према студији Смартватцх групе, само 76,8 милиона паметних сатова је продато у 2014. То можда и...