Интернет

ИП споофинг: шта је то и како се заштитити од њега

Аутор: Lewis Jackson
Датум Стварања: 7 Може 2021
Ажурирати Датум: 9 Може 2024
Anonim
Токовое сопротивление электрических проводов - эксперимент
Видео: Токовое сопротивление электрических проводов - эксперимент

Садржај

Ево како се заштитити од напада ИП споофинга

Спооф Интернет Протоцол (ИП) укључује хакере који варају рачунарске системе да прихвате податке како би се лажно представљали у другом рачунарском систему или сакрили свој идентитет. Превара ИП-а обично је повезана са цибер-нападима као што су напади дистрибуираног ускраћивања услуге (ДДоС).

Предвиђене жртве цибер напада због употребе ИП споофинга су обично рачунари и организације, а не појединачни људи или купци.

Шта је ИП споофинг?

Пре него што уђемо у то шта је ИП споофинг и како функционише, морамо да утврдимо значење нечега што се назива "мрежни пакет". Мрежни пакет (или кратак пакет) у основи је јединица података која се користи за пренос информација између корисника и приматеља на Интернету.


Према ТецхТаргет-у, када је у питању подметање ИП-а, ове пакете хакери преносе на њихове предвиђене примаоце са ИП адресама које се разликују од стварних ИП адреса (хакери). У основи, ови хакери покрећу цибератне нападе са овим пакетима, а затим крију извор тих пакета мењајући наведену изворну ИП адресу да би приказали (и лажно представљали) ИП адресу другог рачунарског система.

А будући да споофед ИП адреса изгледа као да пакети потичу из поузданих извора, рачунари који примају пакете и даље ће их прихватити.

У одређеним цибер нападима (попут ДДоС напада) у ствари је и поента. Ако рачунари на пријемном крају ових пакета и даље прихватају то јер им превара ИП адреса изгледа легитимно, а хакери могу да им пошаљу велике количине да преплаве рачунарске сервере организација, онда ти исти сервери могу бити толико преплављени пакетима да престану рад.

Различите врсте напада у којима се користи ИП споофинг

Сада када имате неку идеју о томе како функционира подметање ИП-а, погледајмо ближе како се користи у два уобичајена цибер-напада.


Напади човека у средини

Кибератни напади човека у средини (МИТМ) у основи су оно што звуче: Кибератни напад у коме особа на коју хакери покушавају да комуницира са присутношћу на мрежи (попут веб локације) и хакером (човеком у средини) хвата личне податке жртве а да их жртва не схвати.

Напади "човека у средини" су у ствари прилично слични пхармингу, што је лажна превара која укључује употребу лажних веб локација и понекад малваре за крађу личних података.

И према бренду антивирусног софтвера Нортон компаније Симантец, када се ИП споофинг умијеша у МИТМ нападе, то резултира хакерима који обмањују људе "мислећи да комуницирате са веб страницом или неким ко нисте, можда нападачу дају приступ информацијама иначе не бисте делили. "

Дистрибуирано ускраћивање напада услуга

ДДоС напади су вероватно врста цибераттацк-а који је највише повезан са ИП споофингом и са добрим разлогом. У ДДоС нападима, хакери користе ИП кривотворење да би преварили рачунаре на пријемном крају својих пакета да их прихвате.


Међутим, у ДДоС нападима хакери шаљу пуно пакета, обично довољно да преплаве сервере тих организација до те мере да сервери постану неупотребљиви, на пример, од стране особља компаније или њихових купаца.

Како се заштитити од напада ИП споофинга

У највећем делу, када је у питању подметање ИП-а (и продуженим ДДоС нападима), мало је појединачних корисника који могу да се заштите од њега, јер заштитом од ИП споофинга и ДДоС напада обично раде организације које би могле бити жртве ова врста напада превара.

Међутим, постоји неколико ствари које можете да заштитите од напада човека у средини:

  1. Двапут проверите УРЛ адресе веб локација које посећујете. Потврдите да УРЛ адресе имају „хттпс“ на почетку, уместо „хттп“. Првобитно означава да је веб локација безбедна и да је веб локација безбедна за вас.

  2. Ако повежете рачунар са јавним Ви-Фи-јем, користите ВПН. Нортон би Симантец препоручује вам да користите виртуелну приватну мрежу (ВПН) да бисте заштитили све личне податке које шаљете и добијате када користите јавну Ви-Фи мрежу.

  3. Избегавајте везе у мејлове од људи које не познајете. Интеракција са таквим везама могла би да вас усмери на лажну веб локацију коју је основао преварант који жели да прикупи ваше личне податке.

Наша Препорука

Препоручујемо

Често постављана питања о ЛТЕ-у
Интернет

Често постављана питања о ЛТЕ-у

ЛТЕ - Лонг Терм Еволутион је технолошки стандард за брзу бежичну комуникацију путем мобилних мрежа. Велике телекомуникацијске компаније широм света интегрирале су ЛТЕ у своје мреже инсталирањем и надо...
34 најбоља бесплатна божићна филма на ИоуТубе-у 2020
Интернет

34 најбоља бесплатна божићна филма на ИоуТубе-у 2020

рецензирао У духу сезоне, ево ИоуТубе линкова за проверу. А Цхристмас Царол (1984) - Комплетни филм из 1984. године настао на основу књиге Цхарлеса Дицкенса.Ернест штеди Божић - Свако дете из 80-их и...